Etyczne, etniczne, magiczne prezenty

Jak pewnie wiedzą osoby, które nie tylko czytają bloga, ale i śledzą mnie na Instagramie, nie jestem specjalnie rodzinną, czy też świąteczną osobą. Mogłabym powiedzieć o sobie, że jestem trochę Grinchem świąt. Mimo to, co roku robię moim przyjaciołom prezenty i staram się, by były one jak najbardziej przydatne, praktyczne…

…a jeśli się przy tym da, to i ekologiczne. W tym roku dodałam sobie nowe wyzwania. Niech te święta będą obfite w etyczne, etniczne i magiczne prezenty świąteczne. Co wy na to?

Etniczna biżuteria z Bałtyku lub Meksyku od TravelCraft

Biżuteria od TravelCraft
Biżuteria od TravelCraft

Wow! To jedna z najpiękniejszych rzeczy, z jakimi się ostatnio spotkałam. Sklep TravelCraft prowadzą dwie polskie podróżniczki Sylwia Kołpuć i Lila Poszumska, które jako hasło przewodnie swojego sklepu mają: “invite journey to your life” (w wolnym własnym: zaproś podróż do swojego życia). I nie można się oprzeć wrażeniu, że dziewczyny serio wysyłają nam cząstkę swoich doświadczeń i podróży!

Otwierając pudełeczko znalazłam takie piękne pocztówki, a wśród nich widoki z wodospadem w Islandii, Machu Picchu w Peru, wielbłądem na pustyni Jordanii, krajobrazem z pustyni Atacama czy z zorzą polarną w Norwegii. Zaraz po tym znajduję to cudo…

Etniczne bransoletki TravelCraft
Etniczne bransoletki TravelCraft

To właśnie bransoletka inspirowana Bałtykiem, który jak pewnie część z was wie, jest dla mnie szczególnie ważny, z uwagi na moje żeglarskie miłostki. Kiedy zakładam tę bransoletkę naprawdę czuję na sobie cząstkę magii morza….

Widać, że nie jest to byle co, dziewczyny wkładają całe serducho w te produkty i ich jakość, a każdy przedmiot na ich stronie odzwierciedla ducha kultury, którą jest inspirowany. 

Co więcej, do 15.12.2021 roku macie 10% rabatu na produkty z tego sklepu, na hasło: NA_ATLANTYDE.

Magiczne doświadczenia – połącz kropki! Maluj po numerach z PicArta

Współczesna technologia zapewnia kreatywnym ludziom niesamowite rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość namalowania swojego obrazu po numerach! To magiczne doświadczenie, które polecam każdemu, kto chciałby przenieść sobie swoje własne zdjęcie na akwarele.

Malowanie po numerach to całkiem przyjemny proces, którego efekty pozwalają na przemalowanie zdjęcia na płótno. Oczywiście wymaga to cierpliwości, ale efekty mogą być bardzo satysfakcjonujące.

Malowanie po numerach z własnego zdjęcia nie jest takie trudne. Wystarczy, zamawiając produkt na stronach PicArta wybrać zdjęcie, które ma być przemalowane. Ja wybrałam poniższą fotografię i dostałam po chwili propozycję tego, jak będzie wyglądać oczekiwany efekt (do akceptacji).

Oczywiście zaakceptowałam. Mój obraz powstanie niestety trochę później, ale mam dla was kilka wizualizacji podobnych dzieł.

Do końca 2021 roku macie rabat 15% na zakupy różnych produktów na stronie PicArta.pl na hasło: naatlantyde15

Etyczna moda z od polskich krawcowych

Możesz też zainwestować z ubrania, które wytwarzane są ręcznie w polsce i przez Polaków. Na przykład niewielka pracownia krawiecka z Katowic, produkująca eleganckie torby – Booska.pl?

Te produkty nie tracą z czasem, a wręcz zyskują. Ja moją torbę od Agaty, krawcowej z Katowic noszę z dumą już rok. Przejechała ze mną przez Hiszpanię, Cypr, Szwecję, Chorwację czy Ukrainę, a także zjeździła szmat Polski

Oczywiście w zimowym czasie przydaje się wspierać lokalne bizesy. Może na Twoim osiedlu jest krawcowa, która szyje z polskich tkanin czapki, szaliki lub rękawiczki? A może jest jak Małgosia z Inbetween – wszechstronnie uzdolniona i nie tylko szyje, ale i robi piękne obrazy?

Zapisuj wspomnienia – fotoprodukty CEWE

Kocham robić, obrabiać i wywoływać zdjęcia. W fotoproduktach od CEWE jestem zakochana odkąd pierwszy raz w 2018 roku zrobiłam dla bliskiej osoby fotokalendarze i fotoksiążkę. Później poszło jak z płatka, pojawiły się magnesy i coraz więcej fotopamiątek. Obsługa tworzenia fotoksiążki jest bajecznie łatwa, a sam efekt, który pozostaje na koniec zapewnia unikatowe i w pełni magiczne doświadczenie!

fotoksiążka od CEWE
fotoksiążka od CEWE

Z kodem NATLANTYDE10 otrzymacie 10% rabatu na wszystkie zamówienia. 

Etyczne i ekologiczne kosmetyki z 4 Szpaków

Mydlarnia 4 Szpaki oferuje różne produkty, zarówno ekologiczne mydła jak i świece, peelingi, kosmetyki do twarzy, włosów i ciała, a także zestawy gotowe pod choinkę. To firma nie tylko tworząca naturalne produkty w ekologicznych opakowaniach, ale także rodzinna i Polska. Jak tu ich nie kochać? To naprawdę Etyczne, etniczne i magiczne prezenty świąteczne!

4 Szpaki - mydełka
4 Szpaki – mydełka

A ty co pokażesz na święta po choinką w domu? 🙂

 

Więcej
Postów