2022 rok był trudny. Nie będę pisać, że wspięłam się na swoje wyżyny podróżnicze, bo tak nie było. Złożyło się na to kilka czynników, głównie (ale nie tylko) nieprzyjemnych. Przyjrzę się im, a także kierunkom podróży i wrażeniom z wyjazdów (w większości spontanicznych). I wyliczę ich koszty z całego 2022 roku. 

Żeby wprowadzić was w to, ile kosztowały podróże w 2022 roku, muszę opisać trochę jak wyglądał ten rok. Ważną zmianą, było to, że na początku tego roku zmieniłam pracę. I to akurat był czynnik korzystny pod wieloma względami. Plany podróżnicze były ambitne, jednak w połowie roku również mój partner zmienił pracę. To spowodowało brak wystarczającej liczby dni wolnych na szałowe i długie, wspólne wyjazdy.

Jak możesz wiedzieć z podsumowania 2021 roku – w październiku i listopadzie poprzedniego roku byłam w Ukrainie. Do dzisiaj nie powstały wpisy z tamtego wyjazdu, bo 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę i wojna, która trwa w tym kraju od 2014 roku, weszła na nowy poziom. Uznałam, że promowanie Ukrainy, jako destynacji turystycznej jest, delikatnie pisząc, niefortunnym pomysłem. 

I wojna też jest czynnikiem, który ograniczył możliwość podróżowania. Najpierw wyjęte z życia luty i marzec, później galopująca inflacja i kryzys. Ceny lotów, hoteli, transportu i wszystkiego innego – poszły w górę. Nagle coś, co spokojnie było zasięgu moim i wielu ludzi, stało się mniej trudniejsze. 

Dalej, w 2022 roku kończyłam studia podyplomowe i również przez pierwsze półrocze nie mogłam w dowolny sposób się przemieszczać, bo choć studia były zdalne, to wymagały dobrego internetu i komfortowych okoliczności. A także ciężkiej pracy. Zaliczyłam je na 5.

Następnie w maju 2022 roku złamałam nogę i uziemiłam się na 2,5 miesiąca. To była moja prywatna katastrofa i pozbieranie się z niej zajęło mi trochę czasu. 

No i ostatnie fatalne wydarzenie tego roku dopadło mnie w lipcu, kiedy mój ukochany kot ciężko zachorował, a pod koniec września odszedł. To spowodowało, że i te dwa miesiące nie były owocne.

Zatem podsumowanie 2022 jest mniej ambitne niż te z poprzednich lat: 2018, 2019, 2020, i nawet słabego 2021. Mam wrażenie, że tendencja zmierza w gorszą stronę z roku na rok i wcale mi się to nie podoba. I to też wpływa na to na koszty podróży w 2022 roku.

Pamiętaj proszę, że piszę te wpisy tak rzetelnie, jak to możliwe. Staram się w miarę możliwości podróżować odpowiedzialnie, stosować etyczne i zrównoważone rozwiązania turystyczne. To często podwyższa koszty wyjazdów, chociaż nie zawsze. 

Uwaga: W noclegach, wynajmach aut, paliwie itp. w tym roku przy wyjazdach z moim partnerem i w grupie znajomych, podaję koszt dzielony przez liczbę uczestników podróży. To zmiana w stosunku do ubiegłego roku, która w dużej mierze wynika z charakteru wojaży. Ceny podaję jak zwykle dla jednej osoby. Noclegi to hotele/airbnb/pensjonaty średniej klasy, czasami wyższej klasy, chyba że zaznaczyłam inaczej.

Grudzień 2022, Niemcy, Berlin, 3 dni, cel: zwiedzanie, Nowy Rok

Przełom 2021/2022 spędziłam w Berlinie. Więcej o tym piszę we wpisie z zeszłego roku, więc nie będę się tu już powtarzać. Nie wliczam tutaj też kosztów tego wyjazdu. W tym tekście podsumowanie finansowe z wyjaszdu sylwestrowego 2022/2023 znajdziesz na końcu.

Panoramapunkt
Panoramapunkt Berlin przy placu Poczdamskim

Styczeń 2022, Polska, Zakopane, 5 dni, cel: trekking

Mam wyjątkowe szczęście znać prywatnie Olę i Grzesia z bloga Travelovelove.pl. W ubiegłym roku dzięki nim zwiedzałam Kraków, a w tym roku, odwiedziłam Zakopane i to aż dwa razy. Wpadłam z wizytą do Zakopca, bo akurat miałam trochę dni wolnych między zmianą pracy i nową pracą. 

W podróż udałam się pociągiem, który jechał przez Poznań bezpośrednio na Podhale. W drodze powrotnej pierwszy raz w dorosłym życiu przetestowałam polski pociąg z kuszetką. Nie wyspałam się w nim zbytnio, a panie z Ukrainy, z którymi dzieliłam “pokój” stanowczo podkreśliły, że w Ukrainie pociągi są wygodniejsze, a ja muszę się z tym zgodzić (jeździłam takimi w Ukrainie i są sztosowe). 

Nie mniej, koszty tego wyjazdu były niewielkie, bo nie płaciłam za nocleg. Jedynie transport plus jedzonko.

Nocleg (4 noce)0 PLN
Pociąg Poznań-Zakopane81 PLN
Pociąg Zakopane-Poznań z kuszetką161 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze320 PLN
Atrakcje8 PLN (wstęp do TPN, pamiętajcie płacić za Parki Narodowe)

Całkowity koszt wyjazdu: 570 PLN

Styczeń 2022, Polska, Kujawy, 3 dni, cel: wypoczynek

W 2022 roku zrezygnowałam z większości współprac blogowych, bo po prostu średnio mi się to wszystko opłacało i nie chciałam swoją “marką” firmować innych podmiotów. Wiem, że dla niektórych to szczyt marzeń, ale nie dla mnie. Jednak z poprzedniego roku na styczeń przeszła jeszcze jedna, już dopięta umowa, którą zrealizowałam i nie żałuję. Był to domek Osada Blisko Natury na Kujawach

W czasie tego wyjazdu pogoda w Polsce była straszna, wiało, waliło śniegiem i było nieprzyjemnie, więc poza kilkoma krótkimi spacerami po okolicy i pobliskich miasteczkach, głównie siedziałam z przyjaciółkami w domku i oglądałam Netflixa. Możnasię zastanowić, ile kosztowały podróże w 2022 roku bez tych wszystkich znajomości i współprac. Wolę jednak żyć w szczęśliwej banieczce okazji 😅.

Nocleg (2 noce)0 PLN
Paliwo50 PLN (⅓ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze109,2 PLN
Atrakcje0 PLN

Całkowity koszt wyjazdu: 159,20 PLN

Luty 2022, Polska, Warszawa, 3 dni, cel: zwiedzanie muzeów

Nie zapowiadało się na poprawę w Polsce, a bardzo chciałam gdzieś wyjechać. No i nadarzyła się okazja, czyli występ bliskiej osoby w Warszawie. W tym celu wynajęliśmy (jechałam z partnerem) pokój w hotelu niedaleko dworca centralnego. Oprócz show zahaczyliśmy także dwa muzea.

Nocleg (2 noce)214,36 (½ całości)
Pociąg Poznań – Warszawa – Poznań126,20 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze259,8 PLN  (½ całości)
Atrakcje70 PLN (Muzeum Cosmos)  (½ całości)
Komunikacja miejska6,80 PLN

Całkowity koszt wyjazdu: 677,16 PLN

Kwiecień 2022, Polska, Gdynia, 8 dni, cel: wypoczynek, zwiedzanie

Przyjechałam do mojej ukochanej Gdyni na ponad tydzień. Każdego dnia odwiedzałam ulubione zakątki i wciąż mam wrażenie, że jeszcze nie wszystko widziałam. Spotkałam się tu także z cudowną blogerką Karoliną, która prowadzi bloga agrafkageografka.pl

Zwiedziłam kilka kultowych muzeów: Muzeum Emigracji, Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Miasta Gdyni. Włóczyłam się po polecanych knajpkach i poszłam z Oksywia na piechotę wzdłuż morza do torpedowni w Babich Dołach.

Nocleg (7 nocy)0 PLN
Pociąg Poznań – Gdynia – Poznań213 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze521 PLN
Atrakcje48 PLN (Muzeum Emigracji 15 PLN, Muzeum Miasta Gdyni 15 PLN, Muzeum Marynarki Wojennej 18 PLN)
Komunikacja miejska90,70 PLN (zbiorkom i hulajnogi)

Całkowity koszt wyjazdu: 872,70 PLN

Kwiecień 2022, Estonia, Tallin, 5 dni, cel: zwiedzanie

Wyjazd do Estonii odbył się w Wielkanoc, a udał się dzięki m.in. Tallińskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki tej współpracy nie musiałam płacić za większość atrakcji, a i przejazdy komunikacją miejską miałam za darmo. Miasto bardzo wam polecam i znajdziecie o nim sporo wpisów.

Niektóre teksty z Tallina możecie już przeczytać na blogu:

Nocleg (4 noce)535,20 PLN (½ całości)
Samolot424,61 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze439,74 PLN (½ całości)
Atrakcje46,91 PLN (przewodnik po starym mieście, reszta w ramach TallinnCard, którą dostałam we współpracy) 
Komunikacja miejska30 PLN (dojazd z i na lotnisko)

Całkowity koszt wyjazdu: 1476,46 PLN

Kwiecień/Maj 2022, Polska, Zakopane, 7 dni, cel: trekking

Drugie odwiedziny w Zakopanem również odbyły się dzięki ekipie z travelovelove.pl. Tym razem było trochę więcej trekkingów, bo warunki były znacznie lepsze. Udało się wejść na Nosal (drugi raz w tym roku), Halę Kondratową, wjechać na Kasprowy Wierch, odwiedzić doliny, wodospady Siklawicę i Wodogrzmoty Mickiewicza, a także dojść do Morskiego Oka. Wszystkie te trasy lekkie i w sam raz dla mało wysportowanych osób. 

Nocleg (6 nocy)0 PLN
Paliwo Poznań-Zakopane300 PLN (¼ całości)
Pociąg Zakopane-Wrocław77 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze449,1 PLN (¼ całości)
Atrakcje175 PLN w tym: 56 PLN (wejścia do TPN), 119 PLN (wyciąg na Kasprowy)
Komunikacja miejska35 PLN (busiki prywatne i autobusy miejskie) (¼ całości)

Całkowity koszt wyjazdu: 1036,10 PLN

Maj 2022, Polska, Wrocław, 3 dni, cel: ślub i zwiedzanie

Uwielbiam momenty kiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego powrót z gór do Wrocławia na ślub przyjaciół był idealnym rozwiązaniem. Co prawda moja sukienka weselna się gdzieś zapodziała, ale przy okazji odświeżyłam sobie Wrocław.

Cały czas nie rozumiem dlaczego na tym blogu nie ma wpisu z tego miasta 😅. 

Nocleg (2 noce)195,75 PLN (½ całości)
Pociąg Wrocław-Poznań34,30 PLN (koszt podróży do Wrocławia jest wyżej)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze110,04 PLN
Komunikacja miejska6,40 PLN

Całkowity koszt wyjazdu: 346,49 PLN

Maj 2022, Polska, pobyt na wsi, 2 dni, cel: wypoczynek

Dobrze mieć przyjaciół na wsi i dobrze móc ich czasem odwiedzić, zwłaszcza kiedy jest dużo napięć, miasto na nas silnie oddziałuje i potrzebujemy się wyciszyć. Spacery po lesie, grzanie się przy kominku, pływanie w jeziorze – to i wiele innych przyjemności czeka na nas na wsi. 

Nocleg (1 noc)0 PLN
Paliwo53 PLN (⅓ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze0 PLN
Atrakcje0 PLN (na szczęście lasy i jeziora nic nie kosztują)

Całkowity koszt wyjazdu: 53 PLN

Czerwiec 2022, Polska, pobyt na wsi, 2 dni, cel: wypoczynek

Ten wyjazd nastąpił już po tym jak złamałam nogę, a to oznacza, że chodzenia po lasach i pływania nie było. Jednak dzięki dużemu samochodowi jeździliśmy trochę po okolicy i odwiedzaliśmy fajne restauracje (np. Linie w Ogniu) czy punkty widokowe w okolicy Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. 

Nocleg (1 noc)0 PLN
Paliwo150 PLN (¼ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze345,24 PLN (¼ całości)
Atrakcje0 PLN (na szczęście punkty widokowe póki co też są bezpłatne)

Całkowity koszt wyjazdu: 495,24 PLN

Czerwiec 2022, Polska, Mazury, 3 dni, cel: wyjazd relaks 

Nie będę ściemniać, był to wyjazd z pracy. Więc zapłaciłam za niego równe 0 PLN. Te 3 dni miałam pływać na desce SUP, lepić garnki i relaksować się nad wodą. Niestety złamanie nogi i ten plan trochę pokrzyżowało. Spędziłam czas w pięknych okolicznościach przyrody i chętnie polecę wam Dworek Wapionka na takie wydarzenia w przyszłości. Uwzględniam w tym podsumowaniu także takie wyjazdy, bo właściwie czemu nie? To też ważne, jeżeli śledzicie moje relacje, byście wiedzieli, ile kosztowały podróże w 2022 roku. Zwłaszcza, że wielu influenserów, w ogóle nie podaje informacji o kosztach swoich wyjazdów, a często są one sponsorowane.

Całkowity koszt wyjazdu: 0 PLN

Lipiec 2022, Norwegia, Szwecja, Dania, 11 dni, cel: zwiedzanie

Ten wyjazd spadł mi z nieba. W połowie czerwca dowiedziałam się, że mieszkanie znajomej w Oslo będzie wolne przez dwa tygodnie. Uznałam, że to znakomita okazja do zwiedzenia południowej Norwegii i kilku wypadów na północ. Z nieba spadła nam także ekipa znajomych, którzy chcieli pojechać tam z nami. Zorganizowaliśmy wyjazd promem do szwedzkiej Skanii, tam przejechaliśmy pięknym wybrzeżem z Malmo i mostem nad Sundem do Kopenhagi. Tam spędziliśmy dzień na zwiedzaniu, a następnie udaliśmy się do Oslo (a także dalej na północ).

Z tego wyjazdu powstało kilka wpisów, do których przeczytania serdecznie zachęcam: 

Byliśmy w czwórkę, ale koszty podaję na jedną osobę (zaznaczam, kiedy jest to cena dzielona). Co istotne, ja wracałam do Polski samolotem. Jak zobaczycie na tym przykładzie da się kawał Norwegii zwiedzić stosunkowo budżetowo. Także widzicie, dość istotną informację do tego, ile kosztowały podróże w 2022 roku, a także, że najdroższy kraj w Europie nie był wcale taki nieprzystępny.

Prom do Skanii (samochód + pasażer)245,45 PLN (ta kwota to ¼ całości za samochód i 4 osoby)
Paliwo508,10 PLN (¼ całości)
Lot powrotny z Sandfjorden127 PLN
Nocleg w Kopenhadze141,75 PLN (¼ całości)
Nocleg w Oslo0 PLN
Opłaty drogowe w Norwegii225 PLN (¼ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze450 PLN (śniadania, kolacje i niektóre obiady gotowaliśmy w mieszkaniu)
Atrakcje400 PLN
Komunikacja miejska340 PLN (metro, promy, autobusy w Oslo i Kopenhadze)
Parking70 PLN (ta kwota to ¼ całości za parking w Oslo na tydzień)
Ubezpieczenie70 PLN

Całkowity koszt wyjazdu: 2577,30 PLN

Sierpień 2022, Polska, małe miasteczka, 2 dni, cel: zwiedzanie

Czasami warto zwiedzić mniejsze miasta w swoim województwie. Tym razem padło na Krotoszyn, Gołuchów i Środę Wielkopolską. Bardzo polecam zwiedzanie takich mniej turystycznych miasteczek. 

Nocleg (1 noc)0 PLN
Paliwo60 PLN 
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze150 PLN
Atrakcje0 PLN (na szczęście punkty widokowe póki co też są bezpłatne)

Całkowity koszt wyjazdu: 210,00 PLN

Sierpień 2022, Polska, Łódź, 3 dni, cel: zwiedzanie i relaks

Łódź zawsze była dość mocno poza moim zainteresowaniem, ale po przeczytaniu przewodnika po Łódzkim od ekipy z www.readyforboarding, uznałam, że najwyższy czas dać temu miastu szansę. I faktycznie w długi, sierpniowy weekend spędziłam miło czas zwiedzając. Jednocześnie chcę wam odradzić hotel Double Tree by Hilton w Łodzi, bo obsługa jest tam kłamliwa i nierzetelna. Nie polecam też rowerów miejskich w Łodzi.

Nocleg (2 noce)688 PLN
SPA w hotelu270 PLN 
Pociąg Poznań – Łódź66,15 PLN 
Pociąg Łódź – Poznań58,50 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze211 PLN
Atrakcje35 PLN (Muzeum Miasta Łodzi oraz Cmentarz Żydowski)
Komunikacja miejska35,67 PLN (hulajnogi i rowery miejskie)
10 PLN (autobusy i tramwaje)

Całkowity koszt wyjazdu: 1374,32 PLN

Wrzesień 2022, Niemcy, Berlin, 1 dzień, cel: zwiedzanie i foodie

Do Berlina pojechałam z moim partnerem we wrześniu na jeden dzień. Odwiedziliśmy kilka muzeów, które bardzo nas ciekawiły: Muzeum Szpiegostwa, Muzeum NRD. Dodatkowo poszliśmy także odwiedzić wypatrzone knajpki i przetestowaliśmy sporo wietnamskiej kuchni. Wyjazd odbył się bez żadnych noclegów. Rano wyjazd do Berlina, wieczorem powrót do Poznania. To, ile kosztowały podróże w 2022 roku, to także kwestia także możliwości podróżniczych, które były z różnych przyczyn ograniczone.

Flixbus Poznań-Berlin-Poznań162,04 PLN
Atrakcje128,81 PLN (Muzeum NRD i Muzeum Szpiegostwa) (½ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze114,41 PLN (½ całości)
Komunikacja miejska41,93 PLN (½ całości)

Całkowity koszt wyjazdu: 447,19 PLN

Październik 2022, Polska, Wrocław, 1 dzień, cel: zwiedzanie i foodie

Po stracie naszego ukochanego kota pojechaliśmy we dwoje do Wrocławia, do przyjaciół. Ten wyjazd również odbył się bez noclegu. Chcieliśmy sobie pozwiedzać i zjeść pyszne jedzenie w wypatrzonych miejscówkach. Z tego miejsca polecam wrocławską Bułkę oraz Ragu. 

Pociąg Poznań-Wrocław-Poznań82 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze213,00 PLN (¼ całoścI)

Całkowity koszt wyjazdu: 295 PLN

Październik 2022, Polska, Kołobrzeg, 5 dni, cel: zwiedzanie i relaks

Wyjazd do Kołobrzegu miał być przede wszystkim relaksem i wyciszeniem się po nieprzyjemnym czasie. W dodatku było to zwieńczenie urodzin mojego partnera. Wynajęliśmy nocleg na weekend, a otrzymaliśmy dwa dni zupełnie darmowego przedłużenia, w związku z czym byliśmy w Kołobrzegu od czwartku do poniedziałku wieczorem. Mieliśmy zarezerwowany rewelacyjny apartament w Hotelu SPA, w którym korzystaliśmy z masaży, a także otwartej strefy wellness z basenami i jacuzzi na świeżym powietrzu. Tu zostawiam wam namiary. 

Nocleg (4 noce)499 PLN (½ całości)
Pociąg Poznań-Kołobrzeg-Poznań108,05 PLN
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze317,7 PLN  (½ całości)
SPA400 PLN
Taxi30 PLN  (½ całości)

Całkowity koszt wyjazdu: 677,38 PLN

Październik/Listopad 2022, Jordania, 9 dni, cel: zwiedzanie

Prawdziwe wakacje w 2022 roku przyszły dopiero w październiku. To właśnie wtedy, również z parą znajomych, ja i mój partner wyjechaliśmy do Jordanii. Zwiedziliśmy cudowne miasta: Madabę, Karak, Akabę, Amman czy Jerash. Byliśmy na pustyni Wadi Rum, nad Morzem Martwym i Czerwonym, w wąwozie Wadi Mujib i w starożytnej Petrze. Zwiedzaliśmy rzymskie ruiny, średniowieczne zamki i oglądaliśmy petroglify wczesnych cywilizacji w regionie Jordanu. To był świetny, ekscytujący i pełen niezwykłych wrażeń wyjazd. Wkrótce pewnie pojawią się tutaj teksty o tym wyjeździe. Ten wpis pokazuje, ile kosztowały podróże w 2022 roku i, że można je ogarnąć budżetowo, a zarazem etycznie.

Samolot Poznań-Amman-Poznań450 PLN 
Wynajem samochodu625,50 PLN (¼ całości – wynajęliśmy samochód z mocnym silnikiem, 4×4, duży)
Paliwo192,27 PLN (¼ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze867,50 PLN (¼ całości)
Karta SIM196,42 PLN (30 GB, sieć Zain)
Jordan Pass (ma w sobie bilet na atrakcje i wizę do Jordanii)500 PLN 
Atrakcje poza Jordan Pass132,60 PLN (Wadi Mujib), 35 PLN (shisha na pustyni) 
Noclegi433,28 PLN (¼ całości)
2 noce na pustyni + jeeptour454,4 PLN (¼ całości)
Ubezpieczenie samochodu110 PLN (¼ całości)
Ubezpieczenie125 PLN
Taxi z i na lotnisko74,59 PLN (¼ całości)

Całkowity koszt wyjazdu: 4162,56 PLN

Uwaga! Noclegi i samochody były szczególnie tanie z powodu liczby osób. W normalnych warunkach nocleg i auto, paliwo, ubezpieczenie, taksówki, jeeptour dla 1 osoby podrażają tę imprezę o ponad 3000 PLN.

Listopad 2022, Polska, Karpacz, 4 dni, cel: trekking

Zaraz po powrocie z pustyni nadarzyła się okazja, żeby pojechać w góry i w tychże jeszcze się trochę zrelaksować i napawać widokami. Uwielbiam Karkonosze. To, ile kosztowały podróże w 2022 roku zależy od tego w jakim terminie planowałam dany wyjazd. Ten odbył się w długi weekend listopadowy i moim zdaniem ceny bardzo wyskoczyły w górę. Można taniej.

Flixbus Poznań-Karpacz-Poznań199,98 PLN
Nocleg (3 noce)287,50 PLN (½ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze424,32 PLN  (½ całości)
Taxi13,75 PLN (½ całości)
Bilety wstępu do KPN16 PLN

Całkowity koszt wyjazdu: 941,55 PLN

Listopad 2022, Polska, pobyt na wsi, 3 dni, cel: wypoczynek

Idealnie jest mieć przyjaciółki, które organizują ci miłe wyjazdy w urodziny. Jest to kolejny wyjazd, za który nie płaciłam. Pojechałyśmy do świetnego miejsca w miejscowości Mierzyn – nazywa się to Sauna Lake and Chill. Bardzo polecam. Nocleg w domku na wsi, a do tego zabawa w rękodzieło i oglądanie filmów. Żyć nie umierać! Pamiętajcie, to ile kosztowały podróże w 2022 roku to także koszty, które ponosił ktoś inny 😅.

Całkowity koszt wyjazdu: 0 PLN

Grudzień 2022/ Styczeń 2023, Malta, 7 dni, cel: sylwester, Nowy Rok, zwiedzanie

Na przełomie roku wybrałam się wraz z moim partnerem na Maltę, aby pozwiedzać, poodpoczywać, a przede wszystkim celebrować zmianę daty w przyjemnym i ciepłym kraju. Kraj bardzo wam polecam, jest wielkości Poznania, a poza gorącymi terminami da się ustrzelić tanie loty i hotele. U nas koszt tego wyjazdu zawyżył bardzo mocno okres sylwestrowy.

Samolot Poznań-Luqa-Poznań1014,22 PLN (loty w tym czasie są droższe)
Komunikacja miejska132,55 PLN (½ całości)
Nocleg764,84 PLN (½ całości)
Jedzenie w restauracjach i zakupy spożywcze1007,47 PLN (½ całości)
Atrakcje499,36 PLN (½ całości) 
Ubezpieczenie67,76 PLN (½ całości) 

Całkowity koszt wyjazdu: 3486,20 PLN

W stosunku do 2021 roku… ile kosztowały podróże w 2022?

Podróże z tego roku, podobnie jak z 2021 nie były tak samo ekscytujące, jak w poprzednich latach. Jednak nie mam powodów do niezadowolenia. Miałam dwa naprawdę sztosowe wyjazdy – do Norwegii i Jordanii.

W 2021 roku na podróże wydałam 19374,95 PLN. W tym roku była to kwota: 19857,85 PLN. Jak widać w tym roku zapłaciłam ok. 500 PLN więcej. Mam jednak wrażenie, że w zestawieniu przybyło także trochę mniejszych, jedno-dwudniowych, bliskich wyjazdów. Dużym szczęściem jest dla mnie też fakt posiadania znajomych, którzy czasami muszą zostawić swoje koty i mieszkania pod czyjąś opieką 😅

Nie było standardowego 2-3 tygodniowego wyjazdu w minionym rouk, ale plus jest taki, że sporo urlopu “zachomikowałam” na ten rok i z pewnością to wykorzystam!

Tutaj porównasz ile kosztowały podróże w 2022 roku z poprzednimi latami

 

Więcej
Postów