najładniejsze plaże w Puli

Podróże to nie tylko zwiedzanie, ale również czas na relaks. A nigdzie nie odpoczniesz tak, jak na plaży z szumem morza i książką. Zobacz najładniejsze plaże w Puli!

Od razu uprzedzę – na pewno nie widziałam wszystkich plaż w Puli. Odwiedziłam tylko te w Stoi i Varudeli. I też nie mówię tu o wszystkich plażach, a tylko o tych, które mi się bardziej spodobały. Część z nich spokojnie możesz połączyć z atrakcjami, które możesz odwiedzić w samym mieście. W samej Puli znajdziesz o wiele więcej miejsc na wypoczynek nad morzem. Jeśli podróżujesz z czworonogiem, to możesz także znaleźć miejsca psolubne. Plaże dla psów w Puli są specjalnie oznaczone. 

Sezon na plażowanie w Chorwacji zaczyna się czasami już w kwietniu i trwa czasem aż do połowy listopada. Te zdjęcia pochodzą z połowy października. Jeśli jednak plażowanie nie jest “twoją rzeczą”, to może skusisz się na poznanie górskiej strony tego kraju? Poznaj koszty 9-dniowego wyjazdu do Chorwacji samochodem.

Ale do brzegu (hehe), znajdźmy najładniejsze plaże w Puli według mnie.

plaże dla psów varudela pula
Plaże dla psów są specjalnie oznaczone

I jeszcze jedno – przed wejściem do wody upewnij się, że nie ma akurat przypływu meduz. Niektóre z nich to straszne skurczysyny. 

Plaże układam kolejnością od najmniej fajnej do tej, która podobała mi się najbardziej. Wszystkie opisane przeze mnie plaże są kamieniste, chyba że napisałam inaczej. To zresztą typowe dla niemal całej Chorwacji. Tymczasem oceńmy razem najładniejsze plaże w Puli.

Valsaline

To nie jest ładna i urocza plaża, ale z pewnością taka, która jest dobra dla rodzin z dziećmi. Nieopodal znajduje się kawiarnia, a także prysznic, pod którym można zmyć sól morską. Warto pamiętać także o tym, że nieopodal znajduje się specjalnie wydzielona, mniejsza plaża przeznaczona dla dzieci, na której są różne dzieciowe atrakcje. 

Beach Park Plaža / Histria Plaža

To kolejna duża plaża, na której z pewnością można liczyć na obecność ratownika. Dla mnie nic specjalnego, ale to także bardziej cywilizowana plaża z infrastrukturą gastro. 

Brioni Beach

To plaża przylegająca do hotelu o tej samej nazwie. Jest to jedno z tych miejsc, gdzie nie ma kamieni. Właściciele zadbali o to, by zejście do morza było bardzo komfortowe, schodzisz więc po betonowych schodach do wody. Do wody lepiej wchodzić w butach do chodzenia po dnie morza – mogą występować jeżowce. 

Havajska plaža (Havajka)

Plaża bardzo specyficzna, bo żeby na nią wejść, trzeba się pofatygować po schodach. W zależności od poziomu morza, zanim wejdzie się na plażę trzeba zejść schodami do morza, a później dopiero na kamienistą plażę. Natomiast miejsce jest przepiękne i bardzo słoneczne – myślę, że spodoba się osobom, które lubią niecodzienne klimaty.

Plaże na cyplu Varudela łączy piękna ścieżka trekkingowa, a pomiędzy nimi znajdują się urocze kawiarnie i restauracje na zboczach klifów. Warto podziwiać z nich zachód słońca, obowiązkowo z lampką chorwackiego wina z Istrii. Tutejsze wino ze szczepu Malwazja niemal nie ma sobie równych.

Plaža Ambrela

Ta plaża bardzo mocno podbiła moje serduszko, bo kiedy na niej byłam, była kompletnie pusta. Zakładam jednak, że to nie jest reguła, a więc niekoniecznie będziesz mieć takie same warunki, jak ja miałam. Jest ona super czysta i znajduje się blisko restauracji o tej samej nazwie. Można tu wypożyczyć leżaki i parasole, skorzystać z natrysków i przebieralni. Nieopodal znajduje się wypożyczalnia sprzętów wodnych i plażowych

Galebove stijene

Po naszemu “Mewie skały” to zespół jaskiń i skałek w dzielnicy Stoja, najbardziej wysuniętej na zachód. Właśnie stąd opłaca się oglądać zachodzące słońce. Nazwa przyjęła się z uwagi na ogromną liczbę mew w okolicy. Nie jest to typowa “plaża”, a raczej skały z wysokimi klifami, z których niektórzy skaczą do wody. Oczywiście nie polecam skakać bez wiedzy, jak wygląda dno.  Z uwagi na skałki jest to plaża raczej dla zdrowych, silnych osób, które potrafią w razie potrzeby się wspiąć na skałki (chociaż jest też łatwe zejście, ale zwykle dość zatłoczone). Przy niej (a może pod nią) znajdują się także jaskinie, które często są eksplorowane przez nurków i pływaków. Jest to plaża skalista (z elementem kamienistym) i dopuszczona jest na niej obecność zwierząt.

Film z drona (nie mój), który pokazuje plażę z lotu ptaka

To tyle jeśli chodzi o moje polecane plaże w Puli. Czy według ciebie czegoś tu brakuje?

PS. Jest taka stronka, która daje plażom flagi jakości. Można też z nią porównać podane plażowiska.

 

Więcej
Postów