Czy to wiosna puszcza nam swoje pierwsze promienie słońca? Jako, że podróże wciąż nie mają się najlepiej, to warto wprowadzić je do swojego życia na inne sposoby. Nadchodzi Wielkanoc, a także równonoc wiosenna, czyli idealny czas na odświeżenie mieszkania i sprawienie sobie prezentu.

Z myślą o tych, którzy tak jak ja tęsknią za otwartym światem, przygotowałam kilka gadżetów, które można potraktować jak prezent dla podróżnika na nadchodzącą wiosnę. Co więcej – możecie sobie te rzeczy sami kupić! Nie musicie czekać, aż ktoś zrobi wam tę przyjemność ;).

Drewniana mapa 3D na ścianę

A gdyby tak już zawsze widzieć przed sobą cały świat? Z drewnianymi mapami Losokawood to możliwe. Niedawno taka mapa zawitała na mojej ścianie i odczuwam niesamowitą satysfakcję mogąc zaznaczać na niej miejsca, które odwiedziłam i wyobrażać sobie te, o których wciąż marzę. 

Drewniana mapa 3D na ścianę losokawood.com
Drewniana mapa 3D na ścianę z losokawood.com

Jak wiecie, nie polecam Wam tutaj byle czego, a wyłącznie sprawdzone produkty z polskich, zrównoważonych źródeł. Drewniane mapy na ścianę Losokawood produkowane są w całości w Polsce, z drewna brzozowego. Pokrywane są bezwonnym impregnatem opartym na wodzie. Dlatego nie mają przykrego zapachu. 

Wieszanie mapy jest trochę jak układanie puzzli – najlepiej robić to z bliską osobą. Jest przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. W moim przypadku pojawiło się trochę geograficznych żarcików. Co więcej, produkt można zdjąć ze ściany i przewiesić go w inne miejsce. Jeśli więc szykujecie remont albo zmianę mieszkania – bez obaw, mapa może powędrować z wami! Moim zdaniem to znakomity prezent dla podróżnika.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Porządki w mieszkaniu powinny przekładać się także na dbałość o własne ciało i głowę. A jak lepiej zadbać o swoje zdrowie, jeśli nie z produktami, które polepszają stan zdrowia?

Na pewno dużo już czytaliście o różnych matach do akupresury, więc nie chcę skupiać się na właściwościach tego produktu. Zamiast tego znów polecę wam coś, co fajnie będzie wyglądać w mieszkaniu na ścianie, a jednocześnie poprawi komfort i wzmocni ciało. 

trickboard

Deska do balansowania, nazywana trickboardem skutecznie zwiększa równowagę, pozwala na budowanie mięśni i pomaga w trenowaniu do jazdy na snowboardzie lub surfingu (i tradycyjnej deskorolce). Już po tygodniu codziennych treningów zauważysz różnicę. 

Dodatkowo polecam roller do masażu i piłeczki do lacrosse’a. Żegnajcie spięte plecy i nogi :). Idealny prezent dla podróżnika, który dużo czasu spędza w środkach lokomocji i musi zadbać o swoje ciało.

Gry planszowe

Nic tak nie poprawia humoru jak wieczorne spędzanie czasu przy wspólnych grach planszowych! Moje ulubione gry wydaje Black Monk Games. Planszówka, która doprowadza mnie do łez (ze śmiechu) to VUDU! Nic tak nie bawi, jak wygłupy i przypominanie sobie, że nie jesteśmy jeszcze tacy dorośli ;-).

Gra VUDU od Black Monk Games

Inną, typowo podróżniczą grą jest na pewno Wsiąść do pociągu i, oczywiście, Monopoly/Eurobiznes. Ja jednak nie lubię standardowych rozwiązań :). 

Reportaże z podróży

Nie możemy podróżować, ale wciąż możemy przenosić się do wymarzonych krain. W tym celu warto sięgnąć po reportaże. Poznawanie kontekstów kulturowych krajów, do których się wybieramy jest jedną z najbardziej kluczowych rzeczy w świadomym podróżowaniu. Dobrze wiedzieć, że mieszkańcy kraju do którego jedziemy mają własne tradycje, religie i zwyczaje. Kiedy więc wrócicie do aktywnego podróżowania, będziecie mieć świadomość tego, że Albania i Malezja to kraje z dominującym Islamem, że nie Turcja nie jest krajem arabskim albo, że nie wszyscy mieszkańcy Urugwaju znają hiszpański. 

Ja serdecznie polecam:

Zaglądajcie na stronę wydawnictw: Poznańskiego i Czarne – często pojawiają się tam promocje na zestawy książek. Poza tym książki to zawsze dobry prezent dla podróżnika.

Hamak w mieszkaniu 

Nic tak nie wprowadzi was w wakacyjny nastrój jak hamak we własnym mieszkaniu. Można go powiesić w salonie, na balkonie albo w dowolnym miejscu, które poprawi ci humor. Idealny do czytania książek z powyższej listy, do popołudniowej drzemki i relaksu przed telewizorem. 

Wydrukuj zdjęcia z podróży!

Widok własnej, uśmiechniętej twarzy na tle greckiego morza to coś, co natychmiast przywołuje dobre wspomnienia z podróży. Zdjęcia możesz powiesić na swojej trójwymiarowej mapie z drewna. Razem stworzysz naprawdę zjawiskową kompozycję, która będzie stanowiła pożywkę dla spragnionej podróży głowy. 

Koniecznie dajcie znać pod tym wpisem, którą rzecz wprowadzicie w swoim życiu jako pierwszą, co was zainspirowało najbardziej?

 

Więcej
Postów