Prezenty na święta

Tegoroczne święta (2020) będą inne niż wszystkie. I nie ma się co czarować, polska gospodarka też oberwie po szalonych “lotach” naszego rządu i jego braku zaradności w radzeniu sobie z pandemią. 

Nie mniej – my Polacy – możemy wspierać nasze lokalne biznesy i kupić fajne, jakościowe prezenty świąteczne dla bliskich w POLSKICH firmach. Kupowanie od polskich firm wesprze naszą gospodarkę! Przydadzą się one nie tylko podróżnikom, ale ludziom, którzy chcą poprawić jakość swojego życia i planety.

Nie będę namawiać do korzystania ze zniżek i rabatów, wychodząc z założenia, że warto płacić za polskie marki, dlatego nie znajdziecie tu kodów. Jednak, jeśli sami planują coś na black friday na przykład, to myślę, że warto się rozejrzeć.

To co, zaczynamy?

Prezent dla aktywnych – maska antysmogowa

Jeśli pochodzicie z dużych miast, to problem smogu na pewno nie jest Wam obcy. Co roku w sezonie grzewczym pojawiają się ostrzeżenia przed pyłami PM2.5 i PM10. To rozproszone w powietrzu cząsteczki o średnicy odpowiednio 2.5 i 10 mikrometrów. To właśnie z nimi mamy problem w sezonie grzewczym – jesienią i zimą. Ponieważ są mikroskopijne, to z łatwością wnikają do naszego układu oddechowego powodując choroby płuc i układu krwionośnego. To także one wraz z dwutlenkiem azotu (pochodzącym z silników diesla) tworzą smog.

Maska Antysmogowa Hallny Breezy
Fot. Breezy.pl Maska Antysmogowa Hallny Breezy

Ja chcąc przemieszczać się po swojej okolicy swobodnie, zdecydowałam się na zakup maski Breezy – Hallny. Wyprodukowaną przez firmę z Krakowa, gdzie jakby nie było, mieszkają eksperci od smogu. To najwyższej klasy maska antysmogowa, która wyposażona jest w wysokiej jakości filtr węglowy, chroniący przed: pyłami (PM1, 2.5, 10 zawierającymi benzopireny) i gazami takimi jak dwutlenki siarki, węgla, ozonu oraz tlenkami azotu i węgla. Ponadto maska chroni przed spalinami, pleśnią, grzybami, bakteriami, alergenami i niektórymi wirusami.

Maski kupicie na stronie producenta: Breezy.pl (mają także zwykłe maseczki ochronne, niezwykle wygodne).

Maska ZONDA
Maska Zonda z Breezy.pl – ochronna.

Prezent dla stylowych – elegancka torebka lub plecak

Nie należę do najbardziej eleganckich osób. Ba! Żeby mnie skłonić do ubrania czegoś co nie jest dresem/bardzo casualowym zestawem ubrań trzeba się postarać. Nigdy nie byłam modnisią ;-). Nie mniej, kiedy zobaczyłam plecaki Agaty z Katowic, to coś się we mnie zmieniło. 

Torba booska.pl
Torba booska.pl w butelkowej zieleni.

Okazuje się bowiem, że można nosić szykowny plecak i nie stracić swojego tułackiego stylu. Produkty z pracowni Agaty wychodzą spod jej igły, z maleńkiej pracowni w samym centrum Katowic. Wszystkie są od początku do końca zaprojektowane przez ich twórczynię. Materiały wykorzystane do uszycia torby są naprawdę świetnej jakości. 

Torby i plecaki kupicie na stronie producentki: Booska.pl

Booska.pl
Booska torba w kolorze butelkowej zieleni

Prezenty dla tych, którzy chcą mniej – less waste

Less waste, zero waste to nie moda, to bardziej odpowiedzialny styl życia, który pomaga nam zadbać o siebie i naszą planetę w tych zwariowanych czasach. W sklepie Ani kupicie wszystko, co usprawni zakupową i domową codzienność. Będą to wielorazowe woreczki na: warzywa, pieczywo, owoce, bakalie, słomki wielokrotnego użytku, woskowijki do przechowywania żywności, szczoteczki do zębów z bambusa, myjki z lnu, kosmetyki i wiele, wiele innych produktów.

Pamiętaj, redukując w codziennym użyciu tworzywa sztuczne pomagasz naszej planecie i swojemu otoczeniu. Sama korzystam z wielu produktów od Ani, z jej malutkiego sklepu w Poznaniu.

Produkty z serduszkiem od Ani znajdziecie w jej sklepie: Bambusowa.com

Prezenty dla wakacjuszek i tych, co w domowych pieleszach – szlafroki

Nigdy w życiu nie posiadałam tak dopasowanego kostiumu kąpielowego! To nie jest łatwe przy kobiecie z pewnymi jednak zastrzeżeniami do swojej sylwetki i przy figurze gruszki. A tu proszę! Zakup kostiumu z BodyMaps spowodował, że chcę więcej rzeczy z tej wyjątkowej, polskiej pracowni. 

Strój bodymaps
Strój od BodyMaps

Założycielką i główną projektantką jest Ewa. W 2015 roku postanowiła znaleźć balans pomiędzy designem, a kobiecą sylwetką (przy okazji tworząc atlas ciał – świetny projekt), tak by kobiety mogły na plaży czuć się doskonale. 

Wszystko szyte jest w rodzinnej szwalni niedaleko Łodzi. Na stronie BodyMaps znajdziecie nie tylko dopasowane stroje kąpielowe, ale także szlafroki i różne dodatki vintage, by na plaży poczuć się jak w latach 70. 

Piękne szlafroki, stroje i akcesoria znajdziecie na stronie: Bodymaps.pl

BodyMaps - strój
BodyMaps – strój dla gruszki 🙂

I piąty w gratisie: dla tych, co lubią dobrą książkę:

Tu w skrócie polecam dwie pozycje.

Ich recenzje i opisy znajdziecie w sekcji książki.

Być może to dziwne, że wszystkie polecane produkty pochodzą ze sklepów z nazwą na literę “B”. No cóż, za rok zrobię z literą “C” ;-). A poważnie, jeśli brakuje wam inspiracji możecie zajrzeć także do zeszłorocznego zestawienia 12 prezentów dla podróżnika (nie tylko eko i niekoniecznie z Polski)

 

Więcej
Postów