3 dni na majorce koszty

Majorka to nie tylko all in i dzikie imprezy w Magaluf, to także epickie widoki, nieziemskie i niekończące się spirale górskie, a także cudowne plaże ukryte wśród skał.

Powiem szczerze, traktowałam wyjazd na Majorkę z dystansem. Z wielu względów uważałam, że to do mnie nie pasuje. Wiecie, tkwiłam w stereotypie z końca lat 90., że to miejsce, w którym odpoczywają niemieccy emeryci, a młodzież przyjeżdża tylko się wyszaleć na gorących imprezach, okraszonych białym proszkiem.

Tramwaj w Soller
Tramwaj w Soller

Jak mogłam być tak głupia? Nie wiem. Całe szczęście, że moje dwie fantastyczne przyjaciółki namówiły mnie na wyjazd tam. Bo Majorka, moi mili, jest po prostu epicka. Przygotowałam dla nas przed wyjazdem plan podróży, w oparciu o to, co podpowiadał Internet oraz znajomi, którzy już tam byli.

3 dni na Majorce – ceny noclegu, lotów

Jeżeli chodzi o loty i hotel skorzystałyśmy z gotowej opcji. Nie dlatego, że same byśmy tego nie zorganizowały, a dlatego, że tak faktycznie było najtaniej i najszybciej. Leciałyśmy na 4 noce, we 3. Pokój musiał więc spełniać warunek bycia 3-osobowym. Taką opcję znalazłyśmy na Wakacyjnych Piratach.

Nocleg na Majorce

Dzisiaj jak patrzę na ten hotel, w którym spałyśmy to widzę, że sporo przepłaciłyśmy, ale nie denerwuję się. Miałyśmy z głowy całą papierologię, a patrząc na to, jak zorganizowani są Majorkańczycy – jestem uradowana, że w każdej chwili mogłam dzwonić do pośrednika w Polsce i prosić o załatwienie spraw.

Es Pontas
Es Pontas

Za 4 noce na Majorce zapłacisz od 800 do ponad 7000 zł (pokój dwu lub trzyosobowy). My wybrałyśmy hotel, który miał pełnić funkcję sypialni. Założenie było takie, że będziemy tam spędzać minimalną ilość czasu. Dzisiaj (stan na wrzesień 2018) nasz pokój można wynająć za 1200 zł, dla 3 osób. Znajdziesz go na bookingu, szukając noclegu w Port d’Alcudia (hotel Bellevue).

Stara Alcudia
Stara Alcudia

Nie linkuję do niego celowo, bo to nie jest dobry jakościowo obiekt. Obsługa jest fatalna, oznaczenia są beznadziejne, nie ma darmowego wifi, w naszym pokoju jedno z łóżek nie miało pełnego wyposażenia (ręczniki, poduszki, kołdra). Ogółem jakość jest słaba, ale lokalizacja całkiem niezła i tak samo jedzenie.

Standard hotelowy

Zdecydowałyśmy się na wersję ze śniadaniami – i to serdecznie polecam każdemu. W miejscowościach wakacyjnych często jest tak, że rano otwartych jest niewiele miejsc. Jeżeli w planach masz zwiedzanie, to dobrze zapewnić sobie ten poranny posiłek na start.

Loty

Loty z Berlina są w korzystnych cenach (można też lecieć z Polski), z Berlina zapłacisz ok. 300 zł za bilet w dwie strony, jedną z tanich linii lotniczych (Ryanair, Easy Jet, Laudamotion, Germanwings i kto wie co jeszcze).

Koszty:
Lot z Berlina do Palma de MallorcaOk. 300 zł od osoby
Hotel z opcją śniadania1450 zł za pokój 3 osoby w hotelu Bellevue

Reasumując za trzy osoby z noclegiem ze śniadaniami i loty, ok. 780 zł od głowy. Do tego można doliczyć transfer z i na lotnisko, ale można także wynająć samochód.

My miałyśmy transfer w cenie, ale tak jak już pisałam wyżej, przepłaciłyśmy za tę imprezę, więc nie wiem ile standardowo taka usługa kosztuje. Podejrzewam, że ok 100-200 zł w dwie strony za osobę.

Wynajem samochodu

Ceny wynajmu auta na Majorce są niskie. My wzięłyśmy samochód tylko na 2 dni. Miałyśmy spędzić tylko 3 dni na miejscu, a jak zobaczycie w planie, który przygotowałam poniżej – ostatni dzień nie wymagał samochodu.

Wynajem tutaj154 zł
Ubezpieczenie online92 zł
Paliwo184 zł

Razem daje to 430 zł, po podzieleniu na 3 osoby ok. 143 zł.

Nasz wybór padł na Volkswagena Polo w wersji z automatem. Szczerze polecamy. Przed wynajmem samochodu dokładnie zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia, kaucji i potencjalnych ryzyk.

Cala Llombards
Cala Llombards

Drogi na Majorce są dobre jakościowo, można też wynająć skutery lub rowery, z czego wiele osób korzystało. My jednak miałyśmy nieco bardziej śmiałe plany pod kątem odległości. Jest także bardzo dobrze zorganizowany transport publiczny, który działa sprawnie. Na miejscu można też zapisać się po prostu na wycieczki fakultatywne.

Koszty jedzenia, parkingi, inne

Tutaj sprawa się nieco bardziej komplikuje, bo to oczywiście zależy od tego, co i ile lubicie jeść. Jednak średnie ceny kształtują się następująco:

500 ml Sangrii w polecanej knajpce10 Euro
Tapas6-12 Euro
Lody7-14 Euro
Pizza w dobrej pizzerii10-14 Euro
Godzina parkingu w Valdemossie2,20 Euro
Godzina parkingu w Port de Sa Calobra4 Euro
Godzina parkingu w Platja de Formentor4 Euro
Godzina – wynajem Paddle Board (SUP)13 Euro
Lemoniada od dzieci na rynku3 Euro

Tak więc jak widzisz cały wyjazd można z powodzeniem zamknąć w kwocie 1600-1800 zł. Z lotami, autem, transferami etc. Oczywiście wiele zależy od terminu i tego czy masz z kim jechać. Majorka zdecydowanie bardziej opłaca się na wyjazd grupowy, ale jest też sporo hosteli i różnych guesthousów, w których koszty noclegu są niższe. Wtedy jednak rosną kwoty związane z autem i całą resztą. Jeśli chcesz otrzymać gotowy plan wyjazdu z mapami i rozpiską co do godziny – zapraszam do kolejnej notki!

Zachęcam też serdecznie do zapoznania się z innymi hiszpańskimi wyspami:

  1. Co zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich – Lanzarote
  2. Czym oczarowuje Fuerteventura
  3. Boże Narodzenie na Wyspach Kanaryjskich
  4. Co zobaczyć na Majorce
  5. Dlaczego warto pojechać na Kanary w styczniu
 

Więcej
Postów